info@kahlanitenisacademy.com

آکادمی تنیس کهلانی

مرکز آموزش تنیس در رده های سنی مختلف

هشتمین قهرمانی نابغه سوییسی فدرر، پرافتخارترین تنیسور تاریخ ویمبلدون شد

راجر فدرر با پیروزی ۳ بر صفر مقابل مارین چیلیچ برای هشتمین بار قهرمان ویمبلدون شد تا بالاتر از سمپراس به‌عنوان پرافتخارترین تنیسور تاریخ این مسابقات باشد. این نوزدهمین قهرمانی فدرر در گرنداسلم‌های تنیس است.
انتظار می‌رفت چیلیچ با سرویس‌های مهیبش دردسرساز شود، با وجود این فدرر توانست ست اول را ۶ بر ۳ پیروز شود. شکست در ست اول برای غول کروات به قدری دردناک بود که وقتی روی صندلی‌اش نشست، اشک ریخت.
چیلیچ در ادامه بازی تمرکزش را از دست داد و فدرر توانست ست دوم را ۶ بر یک برنده شود. تنیسور ۳۵ ساله سوییسی که در اوج قرار دارد و در این مسابقات حتی یک ست هم واگذار نکرده ست سوم را ۶ بر ۴ برد. چیلیچ بعد از شکست در این فینال گفت: «در هیچ مسابقه‌ای تسلیم نمی‌شوم. امروز هم با چنین تفکری وارد زمین شدم. نهایت تلاشم را انجام دادم. عملکردم در این مسابقات عالی بود و بهترین تنیس‌های عمرم را بازی کردم. در این بازی کار سختی داشتم و امیدوارم بتوانم یک بار دیگر برگردم و برای قهرمانی تلاش کنم.»
فدرر بعد از این پیروزی خطاب به حریفش گفت: «تنیس گاهی بی‌رحم است، ولی چیلیچ به سختی تلاش کرد و باید به او تبریک گفت. مارین، تو باید بابت این مسابقات به خودت افتخار کنی.»
فدرر بعد از قهرمانی در اوپن استرالیا در فصل خاک رس استراحت کرد تا با تمام توان در ویمبلدون شرکت کند و این سیاست جواب داد. او درباره عملکرد خودش گفت: «شاید بهتر است بیشتر استراحت کنم و شش ماه دیگر بیرون باشم. بهتر از این قهرمانی، سلامتی است. حس خیلی خوبی دارم. قهرمانی بدون واگذاری حتی یک ست فوق‌العاده است. بعد از مسابقات سال گذشته حتی مطمئن نبودم که امسال اینجا حاضر باشم. امیدوارم سال بعد هم اینجا باشم و از عنوان قهرمانی‌ام
دفاع کنم.» فدرر با این پیروزی بعد از نادال و ماری در رده سوم برترین‌های تنیس جهان قرار گرفت و جوکوویچ در این رده‌بندی چهارم است.

نوشته شده توسط مدیر وب سایت۲۶ تیر ۱۳۹۶

آخرین مطالب

حضور در مسابقات قهرمانی کشور

حضور در مسابقات قهرمانی کشور (بعنوان سرمربی تیم) بهمراه دو تن از شاگردانم میشا قویدل و دیانا نخجوانی

بیشتر...

کسب مقام سوم کشور توسط میشا قویدل

کسب مقام سوم در مسابقات زیر  ۱۴ سال کشور توسط شاگرد عزیزم میشا قویدل

بیشتر...

نائب قهرمانی مسابقات دوبل گرامیداشت دهه فجر

در این مسابقات خواهران کهلانی توانستند به نائب قهرمانی مسابقات دست یابند.  

بیشتر...

مسابقات زیر ۱۲ سال گرامیداشت دهه فجر

در این مسابقات میشا قویدل از شاگردان با استعداد آکادمی با غلبه بر حریفان خود توانست به مقام اولی مسابقات برسد.

بیشتر...

مسابقات زیر ۱۴ سال گرامیداشت دهه فجر

در این مسابقات دیانا نخجوانی که از شاگردان مستعد من میباشد توانست مقام اولی مسابقات را کسب نماید

بیشتر...

آخرین آلبوم تصاویر