info@kahlanitenisacademy.com

آکادمی تنیس کهلانی

مرکز آموزش تنیس در رده های سنی مختلف

هشتمین قهرمانی نابغه سوییسی فدرر، پرافتخارترین تنیسور تاریخ ویمبلدون شد

راجر فدرر با پیروزی ۳ بر صفر مقابل مارین چیلیچ برای هشتمین بار قهرمان ویمبلدون شد تا بالاتر از سمپراس به‌عنوان پرافتخارترین تنیسور تاریخ این مسابقات باشد. این نوزدهمین قهرمانی فدرر در گرنداسلم‌های تنیس است.
انتظار می‌رفت چیلیچ با سرویس‌های مهیبش دردسرساز شود، با وجود این فدرر توانست ست اول را ۶ بر ۳ پیروز شود. شکست در ست اول برای غول کروات به قدری دردناک بود که وقتی روی صندلی‌اش نشست، اشک ریخت.
چیلیچ در ادامه بازی تمرکزش را از دست داد و فدرر توانست ست دوم را ۶ بر یک برنده شود. تنیسور ۳۵ ساله سوییسی که در اوج قرار دارد و در این مسابقات حتی یک ست هم واگذار نکرده ست سوم را ۶ بر ۴ برد. چیلیچ بعد از شکست در این فینال گفت: «در هیچ مسابقه‌ای تسلیم نمی‌شوم. امروز هم با چنین تفکری وارد زمین شدم. نهایت تلاشم را انجام دادم. عملکردم در این مسابقات عالی بود و بهترین تنیس‌های عمرم را بازی کردم. در این بازی کار سختی داشتم و امیدوارم بتوانم یک بار دیگر برگردم و برای قهرمانی تلاش کنم.»
فدرر بعد از این پیروزی خطاب به حریفش گفت: «تنیس گاهی بی‌رحم است، ولی چیلیچ به سختی تلاش کرد و باید به او تبریک گفت. مارین، تو باید بابت این مسابقات به خودت افتخار کنی.»
فدرر بعد از قهرمانی در اوپن استرالیا در فصل خاک رس استراحت کرد تا با تمام توان در ویمبلدون شرکت کند و این سیاست جواب داد. او درباره عملکرد خودش گفت: «شاید بهتر است بیشتر استراحت کنم و شش ماه دیگر بیرون باشم. بهتر از این قهرمانی، سلامتی است. حس خیلی خوبی دارم. قهرمانی بدون واگذاری حتی یک ست فوق‌العاده است. بعد از مسابقات سال گذشته حتی مطمئن نبودم که امسال اینجا حاضر باشم. امیدوارم سال بعد هم اینجا باشم و از عنوان قهرمانی‌ام
دفاع کنم.» فدرر با این پیروزی بعد از نادال و ماری در رده سوم برترین‌های تنیس جهان قرار گرفت و جوکوویچ در این رده‌بندی چهارم است.

نوشته شده توسط مدیر وب سایت۲۶ تیر ۱۳۹۶

آخرین مطالب

حضور سارا ارحمی ۷ ساله در اردوی انتخابی استان

حضور سارا ارحمی ۷ ساله در اردوی انتخابی مستعدین استان در منطقه ۱ کشور با حضور بازیکنان ۹ استان در اردو

بیشتر...

نائب قهرمانی دیانا نخجوانی در سطح استان

دیانا نخجوانی به مقام نائب قهرمانی مسابقات مستعدین زیر ۱۲ سال استان دست یافت. این مسابقات مهرماه در زمین های ت

بیشتر...

۶۱ مربی ایرانی در کنفرانس جهانی این رشته که به مزیبانی بلغارستان برگزار می شود شرکت می کنند. ‌

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس: شهر سوفیه بلغارستان امسال در مهر ماه سال جاری میزبان کنفرانس جهانی مربیان

بیشتر...

رقابت های آدینه تنیس آذزبایجان شرقی با قهرمانی مبینا صحرایی پایان یافت. ‌

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس: مسابقات آدینه تنیس دختران زیر ۱۴ سال آذزبایجان شرقی (گرامیداشت هفته دولت )

بیشتر...

رئیس فدراسیون در مجمع انتخاباتی هیئت تنیس استان البرز گفت: استعدایابی و تعامل با آموزش و پرورش، ارکان توسعه ی تنیس است.‌

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان البرز؛ مجید شایسته رئیس

بیشتر...

آخرین آلبوم تصاویر